SPORT: IANIS HAGI – Gol de senzație care a adus victoria pentru Rangers

PHOENIX WEB

Debut de senzație al internaționalului român Ianis Hagi la Glasgow Rangers. Tânărul Hagi a reușit un gol extraordinar în minutul 84 al meciului cu Hibernian, gol care a adus victoria noii sale echipe.

ZWQzb  Ianis Hagi în tricoul noii sale echipe, Glasgow Rangers

La scorul de 1 – 1, în minutul 84 al meciului, Ianis Hagi a prins un voleu de zile mari din marginea careului, lăsându-l complet derutat pe portarul echipei adverse.

Un entuziasm fără margini i-a cuprins pe fanii lui Rangers, care au luat cu asalt Twitter-ul la finalul meciului, într-o avalanșă de laude fără precedent la adresa unui fotbalist roman care a evoluat vreodată în străinătate.

„Ianis Hagi este un dar al zeilor pentru noi, după șapte ani de bătaie de joc”, a scris robbiejh96, un fan înfocat al lui Rangers, pe Twitter.

„Există o mulțime de fotbaliști care joacă doar cu un singur picior și aleargă…